Засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) – це складні радіотехнічні пристрої, призначені для захисту військових споруд, об'єктів критичної інфраструктури, державних та комерційних підприємств від загроз ураження БПЛА (дроном). Існують різні різновиди засобів РЕБ, але в основі їхньої роботи лежать електромагнітні хвилі. Вони створюють радіоперешкоди та не дозволяють безпілотникам противника вразити ціль.

Принципи та цілі використання засобів РЕБ

Різні типи засобів РЕБ – це складні комплекси з приймачами, радарами, антенами та іншими компонентами. Вони генерують електромагнітне випромінювання, що дає можливість заглушити сигнал БПЛА, завдяки чому вони не можуть долетіти до об'єкта або техніки, яка є під захистом.

Залежно від радіочастотного спектра засоби РЕБ можуть впливати на FPV-дрони (частоти 0,7; 0,9 та 1,1 ГГц), Mavic (2,5; 5,8 ГГц) і навіть більш потужні БПЛА. Компанія Lander Donate займається виробництвом комплексів РЕБ для вирішення наступних завдань:типи засобів РЕБ

  • захист стаціонарних позицій від атак дронів – бліндажів, окопів та іншого;
  • безпека військової техніки - станції РЕБ можна встановлювати на танки, БМП, БТР, евакуаційні автомобілі та іншу техніку;
  • захист об'єктів критичної інфраструктури та цивільних споруд – різновиди засобів РЕБ є важливою частиною системи ППО України.

Приклади використання РЕБ українськими військовослужбовцями демонструють, що ці військові технології ефективно захищають людей та техніку від атак дронів. Використання БПЛА противником зараз є дуже активним, тому організація контрзаходів стає вагомим завданням сил оборони.

Класифікація засобів РЕБ

Коли виконується класифікація засобів РЕБ, враховуються такі характеристики:

  • сфера застосування – стаціонарні системи РЕБ для захисту об'єктів від атак по периметру, окопні засоби РЕБ для захисту позицій українських військовослужбовців від ударних та розвідувальних дронів супротивника;
  • діапазон частот – різні системи можуть використовуватись для сканування частот, на яких працюють FPV, БПЛА DJI (Mavic), Autel та інші дрони;
  • спосіб живлення – вбудовані акумуляторні батареї або зовнішнє живлення від 12 В (авто).

Різноманітні види засобів радіоелектронної боротьби дозволяють виконувати електронну розвідку, вести сигнальну розвідку. Після вмикання система аналізує робочу зону, визначає радіолокацію виявлених БПЛА. Завдяки цьому на дрони можна впливати у різний спосіб – змусити їх зависнути, відхилитися від курсу, спровокувати неконтрольоване падіння. Але найголовніше, що технологія інтерференції хвиль не дозволяє безпілотнику вразити встановлену ціль.

Засоби РЕБ для різних підрозділів

Засоби РЕБ та їхні бойові можливості дають змогу використовувати подібні пристрої різними підрозділами Збройних Сил України. Вони підходять для сухопутних військ, морської піхоти, розвідки й навіть повітряних сил. Річ у тому, що супутниковий зв'язок дозволяє встановлювати радіолокаційні девайси на різноманітні рухомі та нерухомі об'єкти.

види засобів радіоелектронної боротьбиНаприклад, стаціонарний комплекс РЕБ можна встановити на бронемашини, автомобільну техніку, щоб у виконанні бойових чи евакуаційних завдань екіпаж був захищений від дронових атак. Захист даних оберігає від виявлення диспозиції розвідувальними БПЛА.

Перспективи розвитку засобів РЕБ

FPV-дрони та інші типи БПЛА несуть серйозну загрозу для військових та техніки. Після російського повномасштабного вторгнення в Україну безпілотники ефективно використовуються нарівні з артилерією, танками, стрілецькою зброєю. Тому необхідно активно розвивати технології РЕБ в Україні.

Компанія Lander Donate оперативно зреагувала на ситуацію – вже з жовтня 2023 року запущено серійне виробництво окопних, стаціонарних РЕБ, антидронових рушниць. Пріоритетом є підвищення кібербезпеки, ефективності внутрішньоімпульсної модуляції для успішного придушення дронів на різних частотах. Це дає можливість врятувати більше життів українських солдатів, що є основною цінністю.

Можливість покупки систем РЕБ в інтернет-магазині Lander Donate

Фахівці нашого інтернет-магазину відмінно розуміються на функціональності та типах комплексів РЕБ. Вони допоможуть підібрати оптимальний варіант залежно від цілей, необхідної потужності та інших параметрів.

Для підтримки працездатності системи РЕБ її необхідно оснастити певними компонентами. Наша компанія пропонує купити такі аксесуари як антени, акумуляторні батареї, елементи телекомунікації, кабелі, пристрої шифрування сигналу, аналізатори сигналів, монтажне обладнання та багато іншого. Це дозволить налаштувати комплекс РЕБ, який надійно нестиме службу та допомагатиме у наближенні перемоги України.